Kamp!: Thales One [EP]

kamp_coverKamp!: Thales One [EP]
[Brennnessel Records, 2009]
Ocena: 4+/6

Nie ma się co oszukiwać – polska muzyka elektroniczna praktycznie nie istnieje. Przynajmniej ta ambitniejsza do potańczenia. Tymczasem gdy spojrzymy światowo, to takie LCD Soundsystem to już dzisiaj kapela niemal zapomniana, nie wspominając już o Daft Punk, który to zespół, gdyby nie te pare hiciorów powtarzanych od czasu do czasu w radiu, już dawno by wypadł wszystkim z głowy. Także znowu jesteśmy lekko w plecy z tak zwanymi trendami, ale może nie narzekajmy, lepiej późno niż wcale.

Ta EP-ka to rzecz zdecydowanie udana, także nie cieszymy się tylko temu, że ktoś spróbował, ale dlatego że całkiem nieźle mu to wyszło. Właściwie nie mu, tylko im, bo Kamp! to trzech kolesi, studentów jak wieść gminna głosi. Tak jak zostało napisane wcześniej Daft Punk i LCD Soundsystem, ale też rzeczy nieco starsze jak New Order czy Depeche Mode (czwarte w tym zestawie „Tristesse royale” zadowoli nie jednego fana depszów). Wpływy i inspiracje niby dość oczywiste, na szczęście wszystko solidnie wstrząśnięte i wymieszane. Zdecydowanie electro, a przy tym trochę pop, dzięki czemu jest nie tylko nowocześnie, ale i całkiem przebojowo. Z obranej ścieżki wyłamuje się tylko ostatni utwór, remix pierwszego na EP-ce „The crusader”, początkowo brzmiąc niemal jak Autechre, w dalszej części wędrując już z powrotem w tereny okołotaneczne. Generalnie, tych 5 utworów słucha na tyle dobrze, że chęć sięgnięcia po kolejne dokonania Kamp! i zobaczenia ich na żywo, wydaje się logiczną konsekwencją przesłuchania Thales One [EP]. Tak więc trzymam kciuki i czekam na więcej, a tych którzy jeszcze nie znają, zachęcam do ściągnięcia, bo chłopaki wzięli sprawy w swoje ręce, założyli netlabel i puścili materiał w sieć. Dzięki! -Łukasz Halicki

http://www.myspace.com/kampmusik

Reklamy

7 Responses to Kamp!: Thales One [EP]

 1. Seems like you actually understand very much related to this issue and this exhibits throughout this amazing post, labeled “Kamp!
  : Thales One [EP] polisz mnie”. Regards ,Silvia

 2. When it will come to creating good articles you undoubtedly know your
  onions, high 5 bro. ! . !

 3. Wybitnie fajny post, badawcze wpisy polecam wszystkim literaturę

 4. Nadzwyczaj fajny post, interesujące teksty zalecam wszystkim literaturę

 5. Peggy says:

  Problematyka pokrewna każdemu, zalecam lekturę

 6. Strona świadczy o dobrych wydarzeniach, zapraszam
  do dyskusji

 7. Strona świadczy o nietypowych zagadnieniach, zapraszam do dyskusji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: