Tomasz Andersen, „Ostatnia Noc Maja”

tomasz_andersen

Tomasz Andersen, „Ostatnia Noc Maja”
Ocena: 5-/6

Nikt nic nie wie. Głębokie podziemie, gdzie nawet najstarsi górale rzadko się zapuszczają. Tomasz Andersen aka Roszja. Nowy projekt. Dawid Szczęsny robi podkład, choć tylko sobie gdybam, łapek mi nie tnijcie. Zero szczegółów, żadnych konkretnych informacji. Jest tylko MySpace, a na nim jeden utwór, w dodatku z dopiskiem demo. Gdyby wszyscy nagrywali takie dema świat byłby lepszym miejscem.

Roszja, notka biograficzna z pominięciem pozycji nieistotnych – Sfond Squnksa, Perki Pat (szukajcie, a znajdziecie), duet z Lu i ich fenomenalne Przez Ścianę [EP], a w zeszłym roku wybitny feat na płycie Afro Kolektywu. Postać lokalnie kultowa w gronie co najwyżej kilkudziesięciu osób. Według co niektórych (ja) jeden z najlepszych i najciekawszych raperów jakich wydała ziemia polska. Szeroki wachlarz usług, ale zawsze ten sam błyskotliwe psychodeliczny styl i średnio wolny flow. I oto doszliśmy do tego oto Tomasza Andersena. Pierwszy występ zaliczył na Poetach i to była mocna rzecz, która skłaniała do dalszego grzebania. No to grzebałem.

Tak oto trafiłem na Tomasza Andersena i jego przestrzeń. A tam czekała, nieodkryta jeszcze „Ostatnia Noc Maja”. Ślamazarny, delikatny bit z lekką nutką jazzową, a na nim rozgościł się mistrz urojeń Roszja. Jak zawsze specyficznie dowcipny bystrzak. Elo ziom – genialna gra skojarzeń („żartuje na tematy tabu dla żaby”) i niesamowicie luzacka zabawa słowem. Żadne tam psuedo inteligenckie bzdury, tylko czysty psychonarkoabsurdalny odjazd. W zestawie gratis dziwacznie chwytliwy zaśpiew w refrenie i przede wszystkim osobliwy, lekko ujarany klimat zbudowany słowem i muzyką. Podkład zgrywa się Tomaszem, Andersen zgrywa się z podkładem. Uwaga, łatwo można przedawkować. -Łukasz Halicki

http://www.myspace.com/tomaszandersenroszja

Reklamy

5 Responses to Tomasz Andersen, „Ostatnia Noc Maja”

  1. danielprys says:

    kultowa, owszem /jeden z grona kilkudziesięciu

  2. abażur says:

    jak potrzeba, potrafimy się ujawnić

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: