Quiz + Goście: Materiał Producencki

Quiz + Goście: Materiał Producencki
[self-released, 2009]
Ocena: 3/6

Z polskimi płytami producenckimi sprawa jest prosta. Te bardzo dobre można policzyć na palcach jednej ręki, i pierwszą jaka przychodzi kumatemu człowiekowi jest oczywiście Dobra Częstotliwość Praktika. Te drugie, to jak łatwo się domyślić „gnioty” – kolokwialnie ujmując. Małym wyjątkiem od reguły jest Materiał Producencki Quiza, który lokuje się gdzieś pomiędzy.

Albo są słabi raperzy u dobrego producenta, ale dobry producent ze słabymi raperami. Quiz jest dobry i nie ma słabych raperów. W większości, i tu pojawia się kolejny paradoks, bo ci najbardziej znani zostali przyćmieni przez anonimów, zupełnie nieznanych przez przeciętnego słuchacza. Taki Pivot (powiedzmy, że jest tu „królem”) czy Karwan rapują lepiej i pewniej od takich postaci jak W.E.N.A., TeTris czy Ero. A pozostali? Najlepszą zwrotkę w swojej „karierze” dał Proceente, wyśmienicie spisali się Smarki ze Zkibwoyem, ale na drugim biegunie jest sam Quiz, jego brat Feelhip, VNM czy Emazet.

Wszystkie te niedostatki mógłby nadrobić sam gospodarz. Mógłby, bo i sam jest nierówny. Pomijając zbyt oczywiste i znane sample, brakuje tutaj jakiejś ikry i czegoś, co mogłoby przyciągnąć na dłużej. To co wcześniej potrafili zrobić Elliott Ness oraz Heavy D u Chubb Rocka i Beanie Sigela, Quiz po prostu zniweczył i efekt jest gorszy niż te kilka lat temu w Stanach u tamtych postaci. Same „Niosę Prawdę” i znakomite, najlepsze w zestawie – „Yyy, Eee”, to trochę mało. I pomyśleć, że polskie fora żyły tym albumem tak samo jak Kilka Numerów o Czymś… Takie są te producenckie w Polsce. -Dawid Bartkowski

http://www.myspace.com/npequiz

Reklamy

3 Responses to Quiz + Goście: Materiał Producencki

 1. jaca says:

  a to racja, że karwany i pivoty zjadły weny i emazetów (to jest porażka dekady). a to racja, że kawałek procenta jest prześwietny. a to racja, że quiz dał przeciętne bity. no i prawda, ze całośc jest przeciętna.

 2. MAM SWOJE RACJE A TY KURWO PROTESTUJ says:

  PRZECIEZ TA PLYTA JEST NAPRAWDE CHUJOWA

  NIE TO ZE SAMPLE SA BARDZIEJ PRZERUCHANE NIZ PARIS HILTON

  TO JESZCZE RAPY SA KIEPSKIE

 3. muodszy says:

  A dla mnie caly ten album jest gniotem. Ci „mniej znani” raperzy pokrywaja się ze sobą i ciężko rozróżnić który to który (Pivot może gdyby nie jednostajne flow wbiłby się w czołówkę). Ci lepsi zaś dali tak kiepskie i „uniwersalne” zwroty, że gdyby nie głos i flow to zlali by się z resztą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: