Teielte: Homeworkz

Teielte: Homeworkz
[U Know Me Recordsl, 2010]
Ocena: 5-/6

Duma mnie rozpiera gdy przychodzi mi do słuchania takich płyt, tym bardziej gdy to kolejne tak dobre tegoroczne rodzime wydawnictwo. I od razu uprzedzam – dobre nie temu, że polskie, a tak po prostu, klasa sama w sobie na poziomie ogólnoświatowym. Niektórzy już nawet zapędzili się do porównań do Flying Lotusa i tegorocznej Cosmogrammy, co nieco mija się z prawdą, ale generalnie można powiedzieć, że trop Warpowy jest dobry. Jest nieco skakania z kwiatka na kwiatek w stylu Autechre na lekkim kwasie, są bardzo przyjemne odjazdy „dajcie więcej basu” („Darkvoices”) i ogólnie jest miłe kombinowanie z okolic IDM/dubstep/szeroko rozumiana muzyka elektroniczna. Najważniejsze jednak jest to, że słychać własny styl, a wszelkie skojarzenia nie wędrują nigdzie konkretnie. Udało się także uniknąć brzmieniowego ubóstwa i zaściankowości, co niestety zdarzało się wielu polskim płytom elektronicznym, co zapewne jest jednym z tych czynników, które tak wprawiają wszystkich w zachwyt. Także nowocześnie, profesjonalnie, sterylnie. I nie chciałbym tu wychodzić na marudę, bo naprawdę mi ta płyta leży, ale póki co nie ma się co rozpędzać i wróżyć światowej sławy. Jest dobrze, czasem nawet genialnie („Shempolain”), warto trzymać rękę na pulsie i sprawić sobie jeden z tych dwustu wydanych egzemplarzy Homeworkz, bo faktycznie wydarzyło się właśnie coś ważnego w rejonie polskiej muzyki elektronicznej.

Na koniec jeszcze tylko mały cytat z Wyborczej, bo naprawdę nie mogę się powstrzymać: „Jak to się stało, że – obok zespołów Lao Che i Farben Lehre – ten absolwent Jagiellonki jest obecnie najbardziej znanym muzykiem z Płocka?”. Hie hie, dobre. -Łukasz Halicki

http://www.myspace.com/tiltsound

Reklamy

2 Responses to Teielte: Homeworkz

  1. ReFresz says:

    Cześć, masz ochotę wymienić się linkami? Zajrzyj na http://refresz.blogspot.com i zobacz co oferuję swoim czytelnikom. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  2. 18ths says:

    Bardzo dobra płyta, aż dziw ogarnia że coś takieg powstało u nas. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: