Różni Wykonawcy: Wszystko Płynie

Różni Wykonawcy: Wszystko Płynie
[Agora, 2011]
Ocena: 5/6

Ten album wziął mnie z zaskoczenia na dopiero co zakończonych targach muzycznych Co Jest Grane. Najbardziej przekonał mnie, prawie że legendarny już w pewnych kręgach Adam Repucha, który pojawia się tutaj aż dwukrotnie oraz prosta, przyjemna okładka idealnie trafiająca w moje wizualne gusta. Zacznijmy jednak może od faktów – Paula Bialska oraz przypisek „Muzyka z filmu. Kompilacja niezależnych artystów z Polski”. Czyli połówka Pauli i Karola składająca ścieżkę dźwiękową do filmu Wszystko Płynie. Prosta sprawa. W zestawie zebranych wykonawców, czego zresztą Paula nie kryje, znajomi, przyjaciele i rodzina. Nie byle jacy zresztą, pare bardziej znanych twarzy jak Kyst, Mitch & Mitch, wspomniany Adam Repucha i macierzysty zespół Pauli, ale jest tu też mnóstwo świeżaków wśród, których wypada przynajmniej nadmienić fantastyczne The Ploy, Eric Shoves Them In His Pockets czy Krzysztofa Pożaroskiego. Wszystko toczy się gdzie wokół wody, przyjemnie płynie i zaskakuje spójną różnorodnością, gdzie typowa twórczość piosenkowa przeplata się chociażby z ambientem Marcina Cichego (zabawna wpadka w środku wkładki!) czy quasi hip-hopem instrumentalnym kryjącego się pod pseudonimem Heights brata Pauli (bez szału, choć przyjemne). W kategorii śpiewanej show zdecydowanie kradną zjawiskowy Adam Repucha („Zabierz Mnie Do Morza”!) oraz świetne The Ploy. Oprócz tego idealnie dobrane w kontekście filmu „Miss The Sea” Kyst oraz dwa, chyba moje ulubione utwory Pauli i Karola, skutecznie dopełniają znakomitość całości. Ah, i może nie powinienem zdradzać, ale na sam koniec jest jeszcze miła niespodzianka, którą szkoda byłoby przegapić klikając Stop po „Change , I Know”. -Łukasz Halicki

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-PłynieFlowing

5 Responses to Różni Wykonawcy: Wszystko Płynie

 1. kleschko says:

  Nie słyszałem całości, ale poszczególnych wykonawców znam od dawna. Filip Pokłosiewicz – wiedziałem, że chłopak wypłynie.

 2. [avatar] says:

  Pokłosiewicz dziś na swoim FB chwalił się, że podpisał pierwszy w życiu kontrakt płytowy i że ma się coś zdarzyć z tego powodu wiosną 2012. Więc chyba jest radość!

 3. mucha says:

  czy ktoś może wskazać miejsce gdzie można kupić tą płytę?

 4. mucha says:

  mam, słucham i odpływam 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: